عضویت در خبرنامه همایش های صنایع غذایی

 


 

 

 

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در طرح اشتغال روستایی مشارکت می کند

19 اسفند 1396

تهران - ایرنا - صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با امضای تفاهم نامه ای، از این پس برای فعالان صنایع کوچک که خواهان دریافت تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی هستند، ضمانت نامه صادر می کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، با امضای تفاهم نامه سه جانبه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، پست بانک و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری عملیاتی شد.
براساس این تفاهم نامه، طرح های توجیهی متقاضیان تسهیلات قانون «حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و نواحی صنعتی روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی» می توانند از ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک استفاده کنند.
برپایه اعللام صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، فعالان صنایع کوچک در این طرح که توان تامین وثیقه مورد نیاز سیستم بانکی برای دریافت تسهیلات را ندارند، می توانند با بهره گیری از ضمانت نامه این صندوق، به تامین مالی بپردازند.
اکنون همه مراحل صدور ضمانت نامه به صورت الکترونیکی بوده و معاونان صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان ها به عنوان نمایندگان صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در این طرح همکاری می کنند.
به گزارش ایرنا، پیش از این «محمدحسن مقیسه»، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک قدمت طولانی ندارد و نزدیک به 10 سال از فعالیت آن می گذرد، گفته بود: مهمترین هدف این صندوق، توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرحهای اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی، با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری به صنایع کوچک است.
پیشتر این صندوق اعلام کرد: یکهزار و 880 میلیارد ریال ضمانت نامه در 9 ماهه امسال برای صنایع کوچک صادر و تمدید شد که در همسنجی با پارسال رشد 82 درصدی را نشان می دهد.
قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مرداد ماه امسال به تصویب مجلس رسید که بر اساس آن 1.5 میلیارد دلار از منابع این صندوق به ‌صورت قرض ‌الحسنه نزد بانک های کشاورزی، پست بانک و توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی سپرده‌گذاری می شود تا به اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای دارای کمتر از 10هزار نفر جمعیت با اولویت مناطق مرزی و مناطق عشایری تسهیلات ارزان قیمت اعطا شود.


463
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

 

پوستر
حمایت معنوی


تماس با دبیرخانه

021-33699094 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات


مرکز همایش