عضویت در خبرنامه همایش های صنایع غذایی

 


 

 

 

آب پنیر تولید داخل، کمتر از نیاز صنایع غذایی است

28 بهمن 1396

تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد به سبب ناکافی بودن آب پنیر تولید شده در کارخانه های داخل کشور برای پاسخگویی به همه نیاز واحدهای صنایع غذایی، ثبت سفارش آن صورت گرفته است..

به گزارش ایرنا، بتازگی خبرهایی با محور انتقاد از صدور مجوز واردات آب پنیر منتشر شده است.
در همین پیوند، امروز (شنبه) وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: آب پنیر با ردیف تعرفه 04041000 به عنوان منبع غذایی سرشار از پروتئین بالا در فرآورده های گوشتی، شیرینی، شکلات و بعضی صنایع لبنی استفاده می‌شود.
این وزارتخانه در اطلاعیه ای که با همین موضوع منتشر کرد، افزود: آب پنیر با ردیف تعرفه 04049010 نیز به عنوان ماده اولیه در تولید شیرخشک اطفال استفاده می شود.
بر پایه این اطلاعیه، «نظر به اینکه تولید این نوع محصول در ایران پاسخگوی همه نیازهای واحدهای تولیدی داخل کشور نیست، بنا بر اعلام دفتر مقررات و استاندارهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ثبت سفارش آن انجام گرفته است».
بیشترین میزان واردات آب پنیر نیز به این ردیف تعرفه مربوط می شود.
وزارت صنعت، معدن و تجارت اول بهمن ماه با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های استانی خود، تعرفه واردات آب پنیر و پودر آن را اعلام کرد و ورود آن را با رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی مربوطه مجاز دانست.
بنا بر آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران پارسال بیش از سه هزار و ۷۲۶ تن آب پنیر به ارزش ۱۱ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۷۰۱۱ دلار وارد شد.
در واردات این محصول، ترکیه، فرانسه، امارات، اتریش، هلند و دانمارک به ترتیب بیشترین سهم را داشتند.

irna


516
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

 

پوستر
حمایت معنوی


تماس با دبیرخانه

021-33699094 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات


مرکز همایش