عضویت در خبرنامه همایش های صنایع غذایی

 


 

 

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی: ایران در تولید شکر خودکفا می شود

19 بهمن 1396

همدان - ایرنا - معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت گفت: براساس پیش بینی ها سال آینده یک میلیون و 930 هزار تن شکر در ایران تولید می شود که در این شرایط نیازی به واردات این کالا نیست.

به گزارش ایرنا عباس کشاورز روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی در تویسرکان استان همدان با بیان اینکه مهمترین وظیفه بخش کشاورزی تامین امنیت غذایی کشور است افزود: امروز زمینه خودکفایی شکر در کشور فراهم شده است.
وی اضافه کرد: پایین بودن بهره وری و استفاده نکردن از تکنولوژی مهمترین مشکلات بخش کشاورزی است که این مهم لزوم افزایش بهره وری در این حوزه را می طلبد.
کشاورز ادامه داد: با وجود بحران آب و محدودیت های فراوان، ایران همچنان در تولید گندم خودکفا است.
وی با بیان اینکه بیش از پنج هزار تن انواع محصولات کشاورزی، شیلات و غیره تاکنون از کشور صادر شده است افزود: برای دستیابی به اهداف کلان در بخش کشاورزی باید بیشترین استفاده را از منابع آب و خاک برد.
وی اضافه کرد: بهره وری کلید توسعه است و تکنولوژی در کشاورزی، مدیریت فنی یافته های جدید و سرمایه است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت احداث باغ مادری گردو را یکی از حرکت های تکنولوژی عنوان کرد و افزود: باید به سرمایه گذاری در این بخش توجه بیشتری شود چرا که این طرح بزرگی برای شهرستان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
کشاورز افزایش بهره وری، تجاری سازی و صنعتی شدن کشاورزی را مهم دانست و افزود: باید رویکردها را به سمت همکاری، تعامل، طرح محوری، ثبات و پایداری تغییر داد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: اولویت استان توجه به اشتغال و معیشت مردم است.
سید سعید شاهرخی با بیان اینکه طرح زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی یکی از مهمترین ظرفیت های شهرستان را بکار می گیرد، گفت: با اجرای این طرح به طور حتم توسعه کیفی در شهرستان را شاهد خواهیم بود.
عملیات اجرایی زنجیره تولید نهال گردوی پیوندی (باغ مادری، نهالستان، خزانه) در مساحت 11 هکتار با سرمایه ای بالغ بر 90 میلیارد ریال در روستای مرادآباد شهرستان تویسرکان آغاز شد.
همزمان با دهه فجر امسال 840 طرح در نقاط مختلف استان همدان بهره برداری و عملیات اجرایی 160 طرح آغاز می شود.
با بهره برداری از این تعداد طرح برای 2 هزار و 680 نفر شغل ایجاد می شود و در مجموع برای یک هزار طرح یاد شده، 10 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

irna


538
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

 

پوستر
حمایت معنوی


تماس با دبیرخانه

021-33699094 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات


مرکز همایش