عضویت در خبرنامه همایش های صنایع غذایی

 


 

 

 

نوبخت: دولت همه توان خود را برای کمک به کشاورزان به کار می گیرد

17 بهمن 1396

رشت - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت هرچه در توان داشته باشد، در جهت کمک به کشاورزان به کار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدباقر نوبخت در جریان سفر به گیلان عصر دوشنبه در نشست بررسی اجرای مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان در رشت بیان کرد: در جلسه‌ شب گذشته هیأت وزیران، تلاش دولت بر این بود تا با توجه به کاهش نزولات آسمانی نسبت به سال گذشته، تدابیری برای تأمین آب زراعی و مدیریت این بخش انجام دهد تا کشاورزان در سال زراعی آینده، با مشکل مواجه نشوند.
وی به بررسی مشکلات آب زراعی و لزوم تمهیدات لازم در استان گیلان نیز اشاره و اضافه کرد: برای تأمین ذخایر آبی به اعتبار ساخت هفت سد لاستیکی که 25 میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرده بود، 10 میلیارد دیگر نیز افزایش دادیم تا این سدها در سال آینده به اتمام برسد.
نوبخت همچنین از تخصیص 30 میلیارد تومان دیگر برای تجهیز و پاکسازی انهار کشاورزی گیلان در آستانه سال زراعی جدید خبر داد و افزود: علاوه بر این، با توجه به رفع موانع زیست محیطی ساخت سد شفارود در شهرستان رضوانشهر، 35 میلیارد تومان برای ساخت این سد در غرب گیلان طی 2 هفته‌‌ گذشته تخصیص یافت.
معاون رئیس جمهوری با ابراز امیدواری از اینکه تخصیص این اعتبارات روند فعالیت های کشاورزی گیلان در سال آینده را تسهیل کند، گفت: دولت هرچه در توان داشته باشد، در جهت کمک به کشاورزان به کار می گیرد.
نوبخت همچنین به اهتمام دولت در جلوگیری از واردات بویژه در زمان عرضه محصولات اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا ورود محصولات خارجی منجر به رقابت با محصولات داخلی در زمان توزیع نشود.
وی با اشاره به اینکه طبق قانون تعهد دولت نسبت به چایکاران تاکنون پرداخت شده، افزود: باتوجه به اینکه باخبر شدیم هنوز بخشی از مطالبات چایکاران باقیمانده که حداکثر تا پایان بهمن ماه جاری، تمامی مطالبات آنان پرداخت می شود.
استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به ارائه گزارش مدیران دستگاه های اجرایی از روند اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهوری به گیلان گفت: پیگیری و اجرایی شدن مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به گیلان به صورت مستمر در دستور کار مدیران قرار دارد.
وی به کاهش 200 میلیون متر مکعبی ذخیره سد سفیدرود در مقایسه با مدت مشابه پارسال اشاره و اضافه کرد: اقدامات حمایتی دولت بویژه سازمان برنامه و بودجه برای تجهیز نهرها و ساخت هفت سد لاستیکی، گامی مهم برای تامین آب شرب کشاورزی استان در سال آینده است.
محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین دوشنبه شب، به طور سرزده از مراحل احداث ساختمان ایستگاه راه آهن قزوین - رشت در فلکده رشت بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات در حال اجرا قرار گرفت.
ساختمان اصلی ایستگاه راه آهن قزوین - رشت بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش ایرنا مراسم خانه دار شدن 1700 خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان نیز امروز (دوشنبه) با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در رشت برگزار شد.

irna


584
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

 

پوستر
حمایت معنوی


تماس با دبیرخانه

021-33699094 

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات


مرکز همایش