سومین همایش بین المللی صنایع غذایی ایران
عضویت در خبرنامه همایش های صنایع غذایی

 


 

 

 

روند افزایش قیمت دام زنده متوقف می‌شود

10 اسفند 1395

درپی افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان،با اقدامات انجام شده نسبت به ایجاد ثبات در بازار و کاهش قیمت گوشت قرمز ابراز امیدواری کرد.

 

علیرضا رستمی، در باره افزایش قیمتی که گوشت قرمز در بازار داشت گفت: درپی افزایش قیمت دام زنده در بازار گرانی قیمت مصرف کننده گوشت قرمز رقم خورده است و صرفا موضوع گرانفروشی در سطح خرده فروشی علت افزایش قیمت نیست.

 

وی در ادامه افزود: این امر ناشی از افزایش تقاضا نست به نیاز واقعی دام زنده رخ داده و موضوع عدم عرضه دام مطرح نیست و مجموع اقدامات صورت گرفته در زمینه واردات دام زنده وگوشت قرمز آماده مصرف با هدف ایجاد تعادل در بازار تدوین شده و کماکان تداوم دارد.

 

رستمی همچنین نسبت به کاهش قیمت ها ابراز امیدواری کرد و اظهار کرد: با اتخاذ تدابیر لازم توسط وزارت جهاد کشاورزی وشرکت پشتیبانی امور دام برای واردات و توزیع  گوشت قرمز سرد و گرم و دام زنده به کشور انتظار می رود بازار در آینده نزدیک با ثبات و کاهش قیمت روبرو شود.

 

وی اضافه کرد: گوشت گرم توزیع شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور به قیمت هرکیلو ۳۱۵۰۰ تومان موجب عدم رشد قیمتها شده و بازرسی‌های صورت گرفته این سازمان نیز موید این موضوع بوده و افزایش حجم گوشت توزیع شده می تواند تاثیرسریعتر و بیشتری در بازار داشته باشد که با جدیت توسط متولیان امر در حال پیگیری است.


این اظهارات در پی سخنان حسن رکنی - معاون وزیر جهاد کشاورزی-است، که چندی پیش درباره افزایش قیمت گوشت قرمز گفته بود: وقتی که گوشت قرمز در بازار خرده‌فروشی و در شرایطی که هیچ مشکلی از نظر تامین دام زنده در گوشت قرمز در بازار عمده‌فروشی وجود ندارد، بیش از حد گران می‌شود و با قیمت‌های غیرمنطقی در بازار مصرف عرضه می‌شود، ارتباطی با وزارت جهاد کشاورزی ندارد و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان متولی نظارت بر بازار خرده‌فروشی موظف به پیگیری و رسیدگی به این وضعیت است/ ایسنا

 


422
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

 

پوستر
حمایت معنوی


تماس با دبیرخانه

021-33699094

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مجلات


مرکز همایش های بین المللی توسعه ایران